Written by 18:09 Silva rerum

Obwieszczenia parafialne

Przesadziłem trochę z tym tytułem, jednakże zanim uzupełnimy dział o nas, to trochę minie. Wypadałoby napisać ze dwa zdania skąd się wzięliśmy… tak tak pominę ewolucjonizm bądź kreacjonizm poczęcie i poród, przejdę od razu do meritum. Oboje lubimy podróże i historię, więc czemu to nie połączyć i opisać:). O sobie mogę wspomnieć, że kiedyś studiowałem historię więc minimalny warsztat mam. Ania natomiast jest po socjologii i od dziecka uwielbia podróże, małe i duże. Oboje jesteśmy przede wszystkim pasjonatami niż naukowcami.
Tutaj przechodzimy do kolejnej kwestii, nie będziemy robić z siebie mędrców internetu i szafarzy wiedzy objawionej. Postaramy się rzetelnie opisywać miejsca które zwiedzamy i w miarę możliwości podawać źródła. Oczywiście jeśli chodzi o legendy to kwestia jest trudniejsza, ale oczywiście też postaramy się o jakąś podbudowę specjalistyczną. Nie będziemy pisać o wielkiej lechii i turbosłowianach, bo to mieszanie ludziom w głowach.
Pewnie czasem wtrącę jakieś wątki polityczne, te przeszłe jak i obecne. Trzeba korzystać póki jeszcze kaganiec cenzury w formie tzw. ACTA nie wszedł w życie.
Swoją drogą uważam, że żyjemy w świecie przeżartym marksizmem kulturowym, a UE dąży do likwidacji państw narodowych i zrobienie z nas przy wiślanego landu. Nie będę tego rozwijał bo różne liberalnolewicowe boty działają, jeśli chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej polecam książkę Pana K. Karonia “Historia antykultury”. Za to otwieraniem oczu na naszą geografię i miejsce w Świecie i Europie zajmuje się dr. J. Bartosiak czy dr. L. Sykulski, różnie polecam ich wykłady dostępne na internecie.
To tak w skrócie, mam nadzieje, że będzie się wam dobrze czytać, a czasem i słuchać bo jakieś audiologi też będą:). Zapraszamy do wspólnej podróży po różnych ciekawych miejscach w naszej pięknej Ojczyźnie…

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close